?אנטי אג'ינג בגיל צעיר

Written by Adi T. Sivan – 01/10/2018

ילדות בטיפול פנים בספא

זה המאה ה21, מי שלא שמע על המושג “אנטי אייג’ינג” כנראה היה בתרדמת עד היום. (מצטער מראש אם מישהו שקם מקומה קורא את הכתבה הזו עכשיו).
אז למה מדברים על התחום הזה היום כבר בגילאים צעירים והאם זה רלוונטי?
התשובה היא כן ובהמשך נבין מדוע. אבל מה קרה שפתאום בשנים האחרונות התחום תפס כזו תאוצה? לדעת המומחים אלו הסיבות:

 1. היום חיים הרבה יותר שנים. לפני 30-40 שנים אנשים חיו מספר מועט יותר של שנים ולכן היה פחות עיסוק באיך להישאר צעירים לאורך זמן.

 2. הבעיות הקיומיות שלנו פחתו בצורה ניכרת, ולכן יש עכשיו זמן להשקיע בדברים אחרים. במאה הקודמת היו מלחמות אין ספור, בארץ ובעולם, העולם נבנה ועבר משברים פוליטיים ואחרים. במאה הזו העולם כבר הרבה יותר מתקדם, ובעיות שהיו בעבר פשוט לא קיימות יותר. (כמובן שבחדשות מציגים תמונת מצב מזעזעת, אבל המצב הוא ללא ספק הרבה יותר יציב וטוב). לכן יש לנו פנאי לטפל בדברים שקשורים אלינו בצורה אישית.

 3. הסיבה הגדולה ביותר היא כמובן ההתפתחות הטכנולוגית חסרת התקדים ופיצוח הגנום האנושי.

בכתבה הזו נתעסק ונתעמק במספר דברים שקורים במרוצת השנים לגופינו ובמיוחד לעורנו (מי אמר שאסור להסתכל על הקנקן?), נדבר קצת על קמטים, קולגן, כמו גם על הדרכים שיש לטפל בבעיות אלו כך שנוכל להישאר צעירים, יפים ובריאים לאורך זמן ארוך ככל האפשר.נתחיל מהמושג הזה ששומעים אותו בכל פינה היום אנטי אייג’ינג. מזה בעצם?המונח מגיע מאנגלית – Anti-Aging, עיכוב תהליכי הזדקנות. תחום מחקר ופעילות שעוסק בהאטה של תהליכי הזדקנות של אורגניזמים רבים ובני אדם בייחוד.

הזדקנות מהירה לא פוגעת רק במראה החיצוני שלנו, היא גם פוגעת בכושר הגופני וביכולת המנטלית, כמובן שהיא מובילה לקיצור תוחלת החיים. המונח הוא יחסית חדש ומגיע מעבודה קשה מאוד בייחוד בתחום הביולוגיה והרפואה בשנים האחרונות כאשר פיצחו את הגנום האנושי ויכלו לגלות נתונים חשובים מאוד שקשורים לאורגניזם ולדרכים שבהם הוא גדל ומתפתח.
חשוב לזכור שלא ניתן לעצור את תהליך ההזדקנות אבל בהחלט ניתן להאט אותו בצורה ניכרת ועדיף להתחיל לדאוג לתהליך כבר מגיל 25.

בואו נפשיל שרוולים, ניכנס מתחת לעור ונדבר על הסיבה שרובנו התכנסו לשמה – קמטים.
הקמטים הם קפלים בעור שמגיעים לרוב ביחד עם ההזדקנות.
פיחות בכמות ייצור הקולגן (בהמשך נסביר מעט על החלבון הזה)  שקורה כבר מגיל 25, חשיפה לשמש ללא הגנה, זיהום סביבתי, מזון לא בריא, רעלים, אי שמירה על פעילות גופנית ועוד מאיצים את מהירות יצירת הקמטים ומובילים לקפלים בעור שאנחנו כל כך משתוקקים להיפטר מהם.

איך מתמודדים עם זה?

האמת היא שאפשר להילחם בזה בקלות, זה מגיע משתי חזיתות. החזית הראשונה היא המגננה, או בשמה הרפואי יותר מניעה. החזית השנייה היא חזית לוחמנית יותר, כאן אנחנו נעשה פעולות כדי לטפל בעור כך שהוא יהיה מתוח וגמיש יותר כאן ועכשיו.

מניעה:
מצד המניעה יש מספר דברים שצריך לעשות כדי לשמור שהעור שלנו יהיה מתוח וגמיש, דברים אלו כוללים למשל:

 1. הימנעות מעישון:
  עשן הסיגריות מכיל כמות גדולה של רעלים. הרעלים פוגעים ברמת הקולגן שיש בעור וכך הקמטים נהיים עמוקים יותר, הגמישות ואיכות העור באופן כללי יורדת.
  הניקוטין שבסיגריות מוביל לכיווץ כלי הדם בפנים וכתוצאה מכך מוביל להפרעה באספקת הדם לעור הפנים. פיחות בכמות הדם מוביל לפיחות בכמות החמצן וכך חילוף החומרים של התאים שם יורד ויש ירידה הדרגתית בבריאות העור.

 2. תזונה נכונה:
  תזונה נכונה למעשה מתפרקת לשני גורמים, כאשר הראשון מבניהם הוא מניעת השמנה והשני הוא שמירה על איזון ויטמינים ומינרלים תקין.
  המזון שאנחנו מכניסים לגוף שלנו צריך להיות בריא, חף מרעלים ומאוזן. במידה ונאכל בצורה לא מאוזנת וכתוצאה מכך נשמין אנחנו נגדיל בצורה מלאכותית את כמות תאי העור שיש לנו בפנים ובגוף ולכן באופן בלתי נמנע נוביל לקמטים ולעור נפול יותר.
  מהעבר השני במידה ולא נשמור על ויטמינים ומינרלים החיוניים לגופינו, לתאים שלנו לא יהיו הכלים איתם הם יוכלו להיבנות ולתחזק עצמם. עדיף לקבל ויטמינים ומינרלים אלו מהמזון הרגיל שאנו אוכלים, אך אם לא מתאפשר או שצריך להוסיף ויטמין או מינרל בודד ניתן לרכוש תוספים איכותיים שיעשו עבודה מצוינת.

 3. הגנה מפני השמש:
  השמש היא מדהימה וטובה, מעניקה חיים ואושר. על אף תכונות מצוינות אלה צריך וחשוב לדעת שהשמש משחררת קרינה מסוכנת ולכן צריך להשתמש באמצעי הגנה כנחשפים אליה, במיוחד לאורך זמן. כובע או קרם הגנה, או גם וגם יהוו אמצעים שבעזרתם נוכל גם להנות מיתרונותיה הרבות של השמש וגם לא לפגוע בעורנו באותו הזמן.

מלחמה:
כן, ניתן להילחם בקלות במצב ואלו חלק מהדרכים:

 1. פעילות גופנית סדורה ומתונה:
  נכון שדבר זה ניתן להכניס גם בשבלונת המניעה, עם זאת התוצאות שמגיעות באמצעות פעילות גופנית מתונה ניתן לראות כל כך מהר שבהחלט אם נניח את זה בצד ההתקפי אנחנו נהיה צודקים לחלוטין.

 2. צריכת קולגן:
  הבטחתי שאסביר מזה קולגן וגם אקיים.
  הקולגן הוא מולקולת החלבון השכיחה ביותר בגופם של בעלי חיים רבים וביניהם גם בני האדם. הקלוגן הוא חלבון דיי חזק ולא גמיש, השילוב של קולגן ואלסטין יוצר גמישות שמשתנה בהתאם ליחסים ביניהם. לדוגמה כלי דם שצריכים להיות דיי גמישים מכילים כמות גבוהה של אלסטין. הבעיה מגיעה בגיל 25. מגיל 25 ואליך ייצור הקולגן בגוף פוחת ואנחנו מאבדים ממנו. כתוצאה מכך גמישות ומוצקות העור יורדת והקמטים נכנסים לתמונה.
  אבל לא הכל אבוד! באמצעות מכשור מקצועי שיש אצלנו, ניתן להחדיר חומרים פעילים כמו פפטידים (מספר חומצות אמינו – המולקולות שמרכיבות את החלבון) שמגבירים את ייצור סיבי הקולגן והאלסטין ובכך בצורה טבעית נותנות לעור הזדמנות להשתקם ולהיבנות על אף העובדה שעברנו את גיל 25!
  המכשיר יכול להחדיר חומרים פעילים כמו הפפטידים באמצעות הולכה חשמלית (אל דאגה אנחנו לא פסיכיאטרים ולא מתכוונים שתצאו עם שיער מקורזל!), באמצעות ההולכה ניתן להעביר את הפפטידים כל הדרך משכבת האפידרמיס לשכבת הדרמיס – דבר שלא ניתן לביצוע באמצעות קרמים או טיפולים קונבנציונליים.
  באמצעות המכשיר הרפואי שלנו – מזופוריישן, ניתן להחדיר את החומרים לדרמיס ללא מחטים ופגיעה בעור!
  הטיפול חייב לבוא כמובן עם מריחת קרמים בבית. אין דבר כזה “אני לא שמה כלום!” הוא מונח לקוי ולא עוזר להאטת תהליך ההזדקנות הטבעית של העור.

כל אחת מגיל 25 חייבת להתחיל לטפל בעצמה! קרמים, ואחת תקופה ניקוי, פילינג, החדרת לחות ועיסוי של ליבת הפנים לשם הזרמת הדם והמרצת הפעילות על מנת לנקות את הרעלים והרדיקלים החופשיים.
אז נכון, אולי העור שלכם עוד מתוח וגמיש אבל בלי טיפול סדור כבר מעכשיו המצב לא יישאר כך ולצערי כולנו מזדקנים. אז תתחילו טיפול כבר מהיום ותשמרו על עצמכם יפים ומתוחים!

!אני רוצה לקבל אבחון חינם של העור